Istria

Istria - atrakcje

Istria to półwysep leżący na zachodzie Chorwacji, otoczony w całości Morzem Adriatyckim. Znany jest przede wszystkim z tego, że od początków XX wieku stanowi enklawę dla turystów łaknących swobody – w całym regionie aż roi się od plaż, hoteli i campingów przeznaczonych stricte dla naturystów.

Szczególnie na uwagę zasługuje miejscowość Premantura, usytuowana w południowej Istrii, na niewielkim półwyspie Kamenjak – daje nie tylko przepiękny widok na turkusowe morze, ale również posiada ponad 30-kilometrowe wybrzeże, a których sąsiadują plaże dla naturystów oraz dostosowane dla osób niewidomych.

Prócz tego, istryjskie wybrzeże to również świetne miejsce do próbowania tradycyjnych potraw chorwackich, składających się głównie z ryb i owoców morza. Zadowoleni będą również fani sportów wodnych, zwłaszcza windsurfingu – fani tej dyscypliny w listopadzie mogą wybrać się na jeden z wielkich zlotów. Północna część Istrii częściowo należy również do Słowenii oraz Włoch, więc półwysep stanowi świetną bazę wypadową na jednodniowe wycieczki w tej obszar.

Dodaj komentarz