Makarska

Rozrywki w Makarskiej

Makarska to spore miasto położone w południowo-wschodniej części Chorwacji jest jednym z najbardziej znanych i atrakcyjnych kurortów turystycznych. Można polecić je na początku z uwagi na ciekawe położenie – leży w ciągu zwanym Riwierą Makarską, z jednej strony otoczona Morzem Adriatyckim, z drugiej zaś pasmem gór Biokovo, dostępnym również dla turystów spragnionych górskich wycieczek.

Wybrzeże przy Makarskiej pełne jest pięknych plaż i uważane za jedno z najładniejszych w całym obszarze. Trzeba brać pod uwagę, że plaże są raczej kamieniste, co nie zniechęca jednak fanów wodnego wypoczynku – chętnie wynajmowany jest tutaj sprzęt wodny i jachty z lokalnej mariny.

Obszar miejski z pewnością spodoba się fanom zabytków, zwłaszcza z uwagi na atrakcyjny klasztor franciszkański wystawiający kolekcje muszel, a także muzea, takie jak m.in Muzeum Malakologiczne czy Muzeum Miejskie, w którym znajdują się eksponaty związane ściśle z historią miasta.

Z drugiej strony jednak Makarska to również świetny wybór dla tych, którzy podczas urlopu szukają atrakcji i dobrej zabawy w klubach i barach. Popularne są zarówno kluby w samym mieście, jak i te pod gołym niebem, oferujące rozrywkę do białego rana. Zachęcać może również niska skala przestępczości oraz niewielki odsetek kradzieży.

Dodaj komentarz