Park Narodowy Jezior Plitwickich

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Park Narodowy Jezior Plitwickich uznany za zabytek UNESCO rozciąga się na prawie 300 km2 w środkowej Chorwacji. Jego nazwa pochodzi od położonych na tym obszarze 16 jezior o pochodzeniu kresowym – wszystkie te zbiorniki są ze sobą połączone siecią małych dopływów oraz naturalnie utworzonych wodospadów, tworząc w ten sposób zespół Górnych oraz Dolnych Jezior.

Ten urokliwy park narodowy z pewnością przypadnie do gustu wszystkim turystom poszukującym w Chorwacji naturalnego piękna przyrody. To również dobre miejsce do udania się z dziećmi, jako że teren parku zwiedzać można nie tylko pieszo, ale również specjalnymi statkami oraz pociągami poruszającymi się po drogach. Dzięki dobremu oznakowaniu oraz stopniom trudności szlaki świetnie sprawdzą się zarówno dla początkujących, jak i wprawionych wędrowców.

Choć Park Jezior Plitwickich jest otoczony przez liczne ośrodki turystyczne oraz centra, które obsługują turystów, to jednak dostępny jest jedynie w celach krajobrazowych. Roślinność i zwierzęta są objęte ochroną, dlatego niedozwolone jest zarówno wchodzenie do wody, jak i schodzenie ze szlaków. Niemniej, jest to jeden z najbardziej imponujących zabytków przyrodniczych w Chorwacji.

Plitvice Lakes, Croatia – One Day Escape from Denis Klein on Vimeo.

Dodaj komentarz