Park Narodowy Paklenica

Park Narodowy Paklenica

Trekking po Parku Narodowym Paklenica to doskonała okazja do zaczerpnięcia chwili relaksu na świeżym powietrzu, wśród zapierających dech w piersiach widoków i dzikiej przyrody. Na aktywnych turystów, spędzających wakacje w Chorwacji czekają tu m.in. wodospady, strome wysokie skały oraz dwa monumentalnej wielkości kaniony. Wędrówka po terenie parku może okazać się niezapomnianą przygodą.

Park Narodowy Paklenica – informacje dla turystów

Park Narodowy Paklenica zlokalizowany jest w południowo wschodniej części pasma górskiego Velebit, a na jego terenie wyrastają ogromne skalne szańce, które osiągają wysokość do 1800 m n.p.m. Osoby decydujące się dłuższą wędrówkę szlakami prowadzącymi przez teren parku, mają możliwość odbycia trekkingu z przewodnikiem. Najlepszym okresem na wizytę są miesiące: maj, czerwiec bądź wrzesień. Trasy biegną wysokimi cyplami (ponad 400 m), blachami skalnymi lub meandrami pełnych uroku, zacienionych dróżek obok malowniczych wodospadów. Spacer po parku warto rozpocząć od Stari Grad – Paklenica, ok.45 km od Zadaru. To tutaj, 2 km od wejścia na obszar obiektu, we wsi Marasoviczi, znajduje się recepcja parku oraz parking samochodowy. W recepcji turyści uzyskają wszelkie informacje na temat tras i parku. Przez obszar obiektu przebiega ponad 150 km szlaków. Paklenica to idealne miejsce do uprawiania turystyki aktywnej, a w szczególności raftingu i kajakarstwa. Moc niezapomnianych wrażeń czeka ponadto miłośników kolarstwa, dla których również wytyczono atrakcyjne szlaki rowerowe.

Aktywne wczasy w Chorwacji – Park Narodowy Paklenica

Trekking po Parku Narodowym Paklenica to idealny pomysł dla pasjonatów aktywności na świeżym powietrzu, wśród zapierających dech w piersiach widoków. Ogromne kaniony, strome wysokie skały i malownicze wodospady stwarzają idealne warunki do relaksu na łonie natury.

Dodaj komentarz