Rab

Zabytki Wyspy Rab

Chorwacja z pewnością jest godnym polecenia miejscem na spędzenie wakacji, a szczególnie położona w zatoce Kvarner, Wyspa Rab. Jest to jedna z najbardziej zielonych wysp w północnej części Adriatyku, która może poszczycić się sporą ilością piaszczystych plaż. Jest to świetne miejsce dla miłośników nie tylko plażowania, ale także dla osób lubiących aktywnie spędzać czas wolny. Co ciekawego ma do zaoferowania turystom Wyspa Rab?

Na wyspę Rab można dotrzeć promem w zaledwie 12 minut z Jablanac czy też promem dalekobieżnym z Zadaru trwającym ponad trzy godziny. Panuje tutaj łagodny klimat śródziemnomorski, a turystów oprócz przyjemnych warunków pogodowych przyciąga w to miejsce atrakcyjna baza sportowo-rekreacyjna, piaszczyste plaże i oczywiście historyczne zabytki.

Atrakcje turystyczne wyspy Rab

W miejscowości Kampor znajduje się franciszkański Klasztor Świętej Eufemii czy muzeum z biblioteką zwierającą m.in. iluminowane manuskrypty. Niedaleko tego miasteczka znajdują się pozostałości po obozie koncentracyjnym. Na południe od Rabu znaleziono zaś Sarkofag z V w przy kościele św. Stefana. Nieopodal Barbatu mieści się zaś twierdza na wzgórzu św. Damiana. Najstarszy kościół na wyspie znajduje się w miasteczku z portem Supetarska Draga. Na wyspie Rab jest także więzienie polityczne, które nazywane jest chorwackim Alcatraz.

Jeśli zależy nam na spędzeniu wakacji w cichym i spokojnym miejscu, które wyłączone jest z ruchu kołowego, to warto udać się do ekologicznego miasteczka Suha Punta. Centrum lokalnej turystyki jest miasto Rab, które uważane jest za najbardziej urocze miasto nad Adriatykiem. Najpiękniejszą plażę znajdziemy zaś w miejscowości położonej pomiędzy dwoma zatokami, czyli w Lopar.

Na wyspie Rab z pewnością nie można się nudzić. Nie brakuje tutaj szlaków idealnych na piesze wędrówki i ścieżek dla osób preferujących jazdę na rowerze. Spacerowanie uroczymi uliczkami czy też odpoczywanie na plaży to jednak nie wszystko. Można też spróbować trekkingu, joggingu, wędrówek w lasach piniowych, sportów wodnych, nurkowania, mini-golfa czy sportów zespołowych. Wakacje w tym miejscu zapadną więc każdemu w pamięci na długo.

Dodaj komentarz