Rovinj

Rovinj w Chorwacji

Chorwacja jest jednym z ulubionych celów podróży Polaków. Nie powinno to także absolutnie dziwić – kraj ten bowiem ma naprawdę wiele do zaoferowania swoim turystom. Przepiękne plaże, malownicze widoki, wspaniała pogoda oraz przyjazne nastawienie tutejszych mieszkańców – tego właśnie można spodziewać się po urlopie w Chorwacji. Jednym z chętnie odwiedzanych miast na wakacje w tym kraju jest Rovinj.

Miasto to leży na półwyspie Istra nad Morzem Adriatyckim i liczy sobie nieco ponad trzynaście tysięcy ludności. Ci, którzy decydują się na wakacje w Rovinj często podkreślają, iż jest to niezwykle malownicze miasteczko z całą masą atrakcji oraz ciekawych miejsc do zobaczenia. Zdecydowanie jest tu co zwiedzić, a wśród najbardziej popularnych zabytków wymienić można między innymi: Bramę Portica, Kościół Św. Krzyża, Klasztor Franciszkanów oraz na przykład Katedrę Św. Eufemii, która wpisana została na listę UNESCO.

Co poza tym zobaczyć w Rovinj? To pytanie zadają sobie często turyści, którzy po raz pierwszy przyjeżdżają do tego niezwykle malowniczego oraz romantycznego miasteczka. Oprócz licznych, ciekawych pod względem architektury oraz historii zabytków i atrakcji miasta, warto także po prostu zagłębić się w jego atmosferę. Wystarczy usiąść nad wybrzeżem lub udać się na spacer wśród krętych uliczek miasta. Dzięki temu poczuć będzie można tą wyjątkową atmosferę, która panuje w owej miejscowości mającej swe początki w zwykłej osadzie rybackiej.

Warto dodać, iż region w którym znajduje się owa miejscowość ma niezwykle długie wybrzeże, które liczy sobie aż 67 kilometrów! Daje ono tym samym niesamowitą możliwość aktywnego odpoczynku nad wodą, uprawiania wielu sportów, a także zwykłego wylegiwania się i opalania nad plażą. To chorwackie miasteczko jest doskonałym celem podróży wszystkich tych, którzy liczą na spokojny urlop, pełen romantyzmu i pięknych widoków.

Dodaj komentarz